Intervju s korisnikom projekta “Neurotrening i biomehanika pokreta” Zoranom Jagecom
19. March 2021.
Biomehanička dijagnostika za članove udruge HVIDRA Grada Zagreba
30. March 2021.

Poziv na ispunjavanje ankete za projekt ”Analiza društvenih faktora koji utječu na kvalitetu života braniteljske populacije-smjernice za budućnost.“

Udruga RAST partnerska je organizacija na EU projektu ”Analiza društvenih faktora koji utječu na kvalitetu života braniteljske populacije-smjernice za budućnost.“

Cilj projekta je poboljšanje kvalitete življenja hrvatskih branitelja i stradalnika Domovinskog rata provođenjem znanstvenih istraživanja na temelju kojih će se kreirati smjernice za unaprjeđenje zakonskih odredbi kojima se reguliraju prava branitelja.

Ovim putem pozivamo sve građane i građanke da ispune anonimnu online anketu koja će biti podloga za provedbu šest znanstvenih istraživanja, teme ovih ispitivanja unaprijed su određene kroz prethodne konzultacije s relevantnim stručnjacima te će se provoditi na adekvatnom broju uzoraka, a tiču se:
1) Javno mnijenje o braniteljima i slika kreirana u medijima;
2) Zdravstvena skrb za branitelje;
3) Radna aktivnost branitelja i uključenost u društveno poduzetništvo;
4) Ratni turizam u RH;
5) Psihosocijalni status obitelji branitelja;
6) Komunikacija branitelja s donositeljima odluka;
Dobiveni podaci obradit će se statističkim analizama u sklopu stručnih i znanstvenih istraživanja koji će rezultirati egzaktnim pokazateljima i zaključcima pri izradi smjernica za razvoj javnih politika. U istraživanjima će sudjelovati angažirani profesori triju znanstvenih organizacija (Institut za društvene znanosti Ivo Pilar, Sveučilište u Zadru, Hrvatsko katoličko sveučilište) koji će svoj rad predstaviti u znanstvenim člancima i uputama za izradu smjernica. Izrađene smjernice bit će predstavljene donositeljima odluka tijekom šest strukturiranih dijaloga, a svaki od njih bit će organiziran u drugom gradu kako bi se postigla regionalna ravnopravnost involviranosti u proces kreiranja javnih politika.

Anketu možete ispuniti klikom na link.