Biomehanička dijagnostika za hrvatske branitelje sa područja Varaždinske županije
14. June 2021.
Biomehanička dijagnostika za hrvatske branitelje u Slavonskom Brodu
27. July 2021.
Show all

Obnova stambenog objekta obitelji hrvatskog branitelja

Putem projekta „Pomoć pri obnovi stambenih objekata hrvatskih branitelja i članova njihovih obitelji kroz nabavu i dostavljanje potrebnog građevinskog materijala“ koji je dobiven od Ministarstva hrvatskih branitelja putem Javnog poziva za financiranje/sufinanciranje aktivnosti psihološkog i socijalnog osnaživanja te podizanja kvalitete življenja hrvatskih branitelja iz Domovinskog rata i članova njihovih obitelji, Udruge RAST pomogla je u skladu sa mogućnostima u obnovi jednog dijela oštećenja stambenog objekta obitelji hrvatskog branitelja koja su nastala usred potresa u Zagrebu 22.ožujka 2020. godine, a koja su dodatno pogoršana uslijed potresa 28.prosinca 2020. godine.

Terenskim pregledom stambenog objekta te obavljenim razgovorima s obitelji, nabavljen je potreban materijal koji je bio namijenjen obnovi krovišta. S obzirom na potres koji se dogodio 28.12.2020. godine, stanje stambenog objekta dodatno je pogoršano te je procijenjeno da iz sigurnosnih razloga obnova krovišta nije moguća sve dok se ne obnovi statika. Iz tog razloga angažiran je građevinski stručnjak koji je obavio navedene radove te time omogućio uvjete za daljnju obnovu objekta.