Odavanje počasti žrtvama Vukovara i Škabrnje
19. November 2020.
Obavijest o korištenju godišnjih odmora
3. December 2020.
Show all

Zaposlenici Udruge RAST sudjelovali na stručnom skupu za psihologe

Zaposlenici Udruge Rast, po struci psiholozi, dana 24.11.2020. prisustvovali su online stručnom skupu „Online psihodijagnostika djece i mladih: Mogućnosti i izazovi“ koji je održan preko Zoom platforme u organizaciji Poliklinike za zaštitu djece i mladih Grada Zagreba, a u partnerstvu s Bosansko-hercegovačkom integrativnom dječjom i adolescentnom psihoterapijskom asocijacijom (BHIDAPA), uz podršku Hrvatske psihološke komore i Hrvatskog psihološkog društva. Na skupu su predstavljene APA (2020) smjernice za provođenje online psihologijske obrade u COVID-19 krizi, dobiven je uvid u obavljanje online psihodijagnostike djece i mladih iz perspektive kliničkog psihologa, opisane su online mogućnosti upotrebe projektivnih tehnika, prikazan je primjer snimke dijela obrade djeteta putem platforme Zoom te su predstavljena neka IT rješenja za psihološka testiranja od strane Naklade Slap. S obzirom na trenutnu situaciju s pandemijom virusa COVID-19 te na neizvjesnost njezinog trajanja, bitno nam je da se prilagođavamo uvjetima socijalnog distanciranja i novih mjera te da se kontinuirano educiramo o mogućnostima online rada s korisnicima. Zaposlenici Udruge RAST kontinuirano sudjeluju na svim dostupnim stručnim radionicama, seminarima i sl. u svrhu jačanja vlastitih kapaciteta kao i što bolje prilagodbe novim uvjetima rada.

 

 

NASLOVNA FOTO: Poliklinika za zaštitu djece i mladih Grada Zagreba